hibridno električno ogrevanje

Hibridni električni radiatorji z nižjo porabo

Radialight je znamka, ki ponuja revolucionarne rešitve za ogrevanje. Še posebej pa so zanimivi njihovi hibridni električni radiatorji, ki predstavljajo način ogrevanja prihodnosti. Zasnovani so namreč tako, da med seboj kombinirajo zelo učinkovite načine ogrevanje, s čimer poskrbijo za še boljši izkoristek električne energije oziroma za to, da je njena poraba za ogrevanje nižja. Gre torej za varčne modele grelnikov, ki porabijo manj električne energije.

Kombinacija, ki poskrbi za učinkovitost

hibridni električni radiatorjiHibridni električni radiatorji so izredno učinkoviti, saj med seboj kombinirajo dva načina ogrevanja. Takšna kombinacija poskrbi za optimalno porabo energije ter s tem tudi za večjo varčnost pri ogrevanju prostorov. Večja učinkovitost pri ogrevanju torej ne pomeni le odličnega delovanja – tega, da je prostor topel v najkrajšem možnem času, ampak tudi manjšo porabo energije ter s tem manj stroškov za ogrevanje. Pri tem lahko izbirate med različnimi modeli, ki omogočajo zelo dober nadzor nad porabo energije ter imajo tudi vrsto drugih prednosti:

 • prijetna razpršitev toplote v prostoru,
 • odlično delovanje,
 • veliko udobje pri ogrevanju,
 • enostavno upravljanje,
 • vgrajena elektronska enota,
 • LCD zaslon,
 • sodobne funkcije,
 • zaznavanje prisotnosti oseb v prostoru,
 • zaznavanje odprtih oken ali vrat,
 • zelo precizen termostat,
 • možnost tedenskega programiranja,
 • različne moči,
 • več let garancije,
 • brez stroškov vzdrževanja,
 • možnost izbire grelnika, ki omogoča tudi ambientalno osvetlitev prostora,
 • enostavna namestitev.

Energetsko varčna tehnologija

Koliko energije boste porabili za ogrevanje, ni odvisno le od tega, na kakšno temperaturo želite ogrevati prostor ali kako nizke so zunanje temperature, ampak predvsem od tega, kakšen način ogrevanja izberete. Grelniki, ki delujejo s pomočjo električne energije, načeloma porabijo toliko energije, kolikšna je njihova moč, saj praktično vso električno energijo (do 99 %) pretovorijo v toploto.

Hibridni električni radiatorji pa lahko poskrbijo za to, da energijo, s katero so segreli prostor, porabijo še za to, da bo temperatura v prostoru dalj časa ostala konstantna. Za to poskrbi posebna sevalna površina oziroma IR panel, ki je vgrajen v takšen grelnik in ki odlično akumulira toploto in jo nato izžareva oziroma oddaja v prostor. Tako ta dalj časa ostane topel, ne da bi se poraba pri tem kakorkoli povečala. Na tak način je torej mogoče doseči prihranek pri ogrevanju.