električni stenski radiator

Električni panelni radiatorji za ogrevanje doma 

Kako najbolj učinkovito poskrbeti za ogrevanje svojega doma? Dobro možnost predstavljajo varčni električni panelni radiatorji, ki predstavljajo vedno pogostejšo izbiro v številnih domovih. Primerni so tako za ogrevanje hiš kot stanovanj ter se v ta namen zelo dobro obnesejo. Predstavljajo enega od najbolj enostavnih načinov ogrevanja, pri katerem se ni treba ukvarjati s pravočasnim naročilom energenta, ravno tako pa takšen sistem ogrevanja ne potrebuje tudi prav nobenega vzdrževanja in ga brez težav lahko uporabljate več let, saj ima dolgo življenjsko dobo. 

Enostavno in udobno ogrevanje doma brez prevelikih stroškov 

Električni grelniki za kopalnicoElektrični panelni radiatorji omogočajo enostavno in udobno gretje. Z njimi je mogoče svoj dom ogrevati brez prevelikih stroškov, saj tak grelnik nima visoke cene, kot to velja na primer za toplotne črpalke in druge podobne sisteme, ki predstavljajo veliko investicijo. Zaradi tega gre pri ogrevanju s takšnimi grelniki za zelo cenovno dostopen način ogrevanja, ki je enostaven za uporabo ter omogoča vse potrebno udobje brez prevelikih stroškov. Torej so primerni za vsakogar, ki išče ugoden način ogrevanja brez prevelike začetne investicije. 

Električni panelni radiatorji in stroški ogrevanja 

Koliko znašajo stroški ogrevanja, če se odločite za to, da bodo vaš dom ogrevali električni panelni radiatorji? Koliko boste plačali za ogrevanje v tem primeru? To je seveda odvisno od porabe električne energije. Poraba je lahko različna in je odvisna od tega: 

 • kakšen prostor se ogreva,  
 • za kako velik prostor gre, 
 • kako dobro je prostor izoliran, 
 • kako dobro so ogreti sosednji prostori, 
 • kakšne so zunanje temperature, 
 • kakšno notranjo temperaturo želite doseči, 
 • koliko ur na dan ogrevate prostor, 
 • kako osončen je prostor in ali so v njem še kakšni drugi viri gretja ipd. 

Električni radiatorji za kopalnico GlamoxZaradi vsega tega je težko natančno reči, koliko bo znašala vaša poraba in kakšni bodo vaši mesečni stroški za ogrevanje. Sploh ker na to vpliva tudi cena električne energije, ki se nenehno spreminja. Ker cena elektrike postaja vedno višja, je zelo pomembno izbrati grelnik, ki ima čim nižjo porabo. Zato je bistvenega pomena, za kakšen model se odločite, oziroma to, da izberete čim bolj varčen model. Na srečo jih je na tržišču na voljo kar nekaj takšnih, njihova cena pa ni toliko višja od drugih modelov, zato jo boste na dolgi rok hitro pokrili z nižjimi stroški pri ogrevanju. 

Starejše modele je pametno zamenjati z bolj varčnimi 

Električni panelni radiatorji so na tržišču že več let. Čeprav starejši modeli morda še vedno delujejo, pa je žal njihova energetska učinkovitost veliko slabša kot pri novejših modelih. To pomeni, da za svoje delovanje porabijo veliko več električne energije kot novejši modeli. Zaradi tega so pri ogrevanju bolj potratni, posledica tega pa so tudi večji stroški. Zaradi tega je v primeru, da tudi sami za ogrevanje doma še vedno uporabljajte enega takšnih starejših modelov električnih grelnikov, tega pametno čim prej zamenjati z novejšim modelom, ki ga odlikujejo: 

 • velika energetska varčnost, 
 • manjša poraba energije, 
 • večja prijaznost do okolja, 
 • še bolj enostavna uporaba in lažje krmiljenje, 
 • bolj varna uporaba, 
 • boljši nadzor nad ogrevanjem, 
 • boljša kakovost zraka v prostoru, 
 • kopalniški radiatorji - Glamoxmožnost nastavitve dnevnega in nočnega ogrevalnega režima, 
 • boljše delovanje, 
 • zaščita proti pregrevanju, 
 • daljša življenjska doba.