Električni radiator z WiFi - GLAMOX H40

Kdaj se odločiti za električni radiator?

električni radiator
Električni radiator -Silenos-ogrevanje.si

V katerih primerih se vam splača odločiti za električni radiator? Kdaj takšen grelnik pride prav in za ogrevanje kakšnih objektov ali prostorov je sploh namenjen? Se ga lahko uporablja v vseh prostorih in ali je primeren tudi za kopalnico? Na kaj je treba paziti pri nakupu in kako vedeti, kateri modeli bi bil najbolj ustrezen za vaše potrebe? Kakšne so sploh cene takšnih grelnikov in koliko električne energije porabijo za svoje delovanje?

Električni radiator se lahko uporablja povsod

Električni radiator predstavlja skorajda univerzalno rešitev za ogrevanje. Uporablja se lahko praktično povsod, edini pogoj je, da ima objekt električno napeljavo, saj je za delovanje takšnega grelnika potrebna elektrika. Pri tem ni potrebe po kakšnih dodatnih inštalacijah ali zahtevni montaži, saj se takšen grelnik enostavno priklopi v električno vtičnico in že lahko začne delovati. Njegov način delovanja in s tem tudi uporabe je tako enostaven in prav to je tudi razlog, da ga lahko brez problema uporabljate prav povsod:

 • električni radiator za kopalnicov stanovanjih,
 • v hišah,
 • v drugih bivalnih objektih,
 • v počitniških objektih,
 • v apartmajih,
 • v vikendih,
 • v poslovnih objektih,
 • pisarnah,
 • v skladiščih,
 • v proizvodnih obratih,
 • povsod drugje.

Tak način ogrevanja je primeren za vse prostore

električni panelni radiatorji GlamoxMarsikoga zanima, kako se ogrevanje z elektriko obnese v kopalnici, kjer je prisotna vlaga ter lahko pride tudi do škropljenja z vodo v bližini grelnega telesa. Če imate električni radiator ustrezen certifikat, ki dokazuje, da so električne inštalacije zaščitene v skladu z vsemi varnostnimi standardi, potem se tak podel lahko uporablja prav v vseh prostorih – tudi v kopalnici. Poraba energije je pri tem odvisna od tega:

 • za kako velik prostor gre,
 • kako dobro je prostor izoliran,
 • kako nizke so zunanje temperature,
 • kakšna je temperatura v prostoru brez ogrevanja,
 • na kakšno temperaturo želite ogreti prostor,
 • ali je v prostoru še kakšno drugo grelno telo,
 • kako dolgo bo grelnik prižgan in na kateri stopnji,
 • ali bodo vrata in okna med ogrevanjem skrbno zaprta,
 • različnih drugih dejavnikov.

Pri porabi energije je zelo pomembno izbrati čim bolj varčen model, ki ima čim večjo energetsko učinkovitost, hkrati pa je pomembno tudi to, da izberemo primerno moč grelnika glede na kvadraturo prostora. Pri tem si lahko pomagate z informacijami o posameznih modelih, ki jih najdete na spletnih straneh proizvajalcev Glamox, Vigo in Radialigh grelnikov.