Vitamin B12 - znaki pomanjkanja

Vam izpadajo lasje in imate razpokane ustnice? Potrebujete B12 Vitamin! 

Če vam izpadajo lasje, je to eden od prvih znakov, s katerim vam vaše telo sporoča, da potrebujete B12 vitamin. Ta ključen in pomemben vitamin pa je nekaj, kar seveda potrebujejo tudi drugi deli vašega telesa, zato je treba nenehno skrbeti za to, da ga s prehrano ali prehranskimi dodatki v telo vnesemo dovolj. Sploh ker nam lahko pomaga ne le pri izboljšanju videza, temveč tudi našega počutja ter poskrbi za to, da lažje prenašamo utrujenost in imamo več energije. 

Znaki, da vam manjka B12 Vitamin 

Vitamin B12 boj proti virusomB12 vitamin je zelo pomemben. Skrbi za številne pomembne telesne funkcije. Zato lahko rečemo, da gre za eno od ključnih snovi v našem telesu. Brez nje naše telo ne more delovati tako, kot bi moralo, pa naj si gre za delovanje možganov, živčnega sistema, psihološke funkcije, imunski sistem ali kakšen drug del telesa. Znaki, da vam ga morda primanjkuje, so: 

 • zelo močno ali prekomerno izpadanje las, 
 • zelo suhe in razpokane ustnice, 
 • pogosto razpokani kotički ustnic, ki se zlepa ne zacelijo, 
 • zelo suha koža, ki na določenih delih telesa včasih tudi razpoka, 
 • različne težave s kožo, 
 • izpuščaji na koži, 
 • nenehno pomanjkanje energije, 
 • velika psihična in fizična utrujenost in občutek, da se ne morete spočiti, 
 • slab spomin in pozabljanje, 
 • občutek šibkosti telesa, 
 • pogosto mravljinčenje v nogah, rokah in drugih delih telesa, 
 • napeti živci, 
 • pogosto nihanje razpoloženja in apatičnost, nezainteresiranost in pasivnost, 
 • težave s koncentracijo, fokusiranjem in zbranostjo pri učenju, opravljanju dela ali različnih nalog, 
 • težave z opravljanjem raznih miselnim nalog. 

Kako poskrbeti za dovolj velik vnos? 

Vitamin B12 150ml - HolisticB12 vitamin se nahaja v številni hrani. Najdemo ga v veliko različnih živilih. Če hočemo poskrbeti, da ga ima naše telo na voljo dovolj, je treba poskrbeti predvsem za raznoliko, pestro in zdravo prehrano. Na tak način ga bomo z njo vnesli v telo v zadostni količini. Zato je zelo pomembno, kaj jemo oziroma kaj se znajde na našem krožniku. 

V primeru, da kljub skrbi za ustrezno prehrano še vedno pri sebi opažate zgoraj naštete znake, pa velja razmisliti tudi o jemanju prehranskega dodatka, s katerim nadomestimo morebitni premajhen vnos in poskrbimo za to, da bodo zgoraj našteti simptomi postali preteklost. Pri tem lahko izberete takšnega, ki vsebuje zgolj B12 vitamin ali pa takšnega, ki poleg njega vsebuje tudi razne druge dodatke.