psihoterapija in svetovanje

Kako bi vam lahko pomagal psihoterapevt?

Njegova najpomembnejša naloga je, da vas posluša in vam da možnost, da odkrito spregovorite o tem, kaj vas pesti, nato pa s pomočjo strokovno usposobljenega terapevta skušate na svoje težave pogledati z različnih zornih kotov ter uvideti, zakaj je do njih sploh prišlo, kakšni so vzroki zanje in kaj bi lahko spremenili, da to spremenite. Psihoterapevt vam lahko pomaga pri najrazličnejših življenjskih problemih, stiskah, fobijah in drugih oblikah težav.

Pri kakšnih težavah vam lahko pomaga psihoterapevt?

Če se želite z nekom pogovoriti o svojih težavah, je psihoterapevt zagotovo pravi naslov. Enako velja v primeru, če se vam zdi, da potrebujete pomoč. V takšnem primeru nikar ne odlašajte, ampak jo poskušajte poiskati čim prej! To sicer ni vedno enostavno, a se je vredno potruditi in poiskati ustreznega terapevta, ki vam bo pomagal pri:

 • psihoterapevtpredelovanju travmatičnih dogodkov,
 • procesu žalovanja,
 • iskanju poti iz stiske,
 • boljšem obvladovanju čustev,
 • premagovanju anksioznosti,
 • premagovanju strahov in fobij,
 • paničnih napadih,
 • premagovanju perfekcionizma,
 • premagovanju ustaljenih vzorcev,
 • težavah v partnerskem in drugih odnosih,
 • učenju asertivnosti in tega, da se boste znali postaviti zase,
 • boljši samopodobi in krepitvi samozavesti,
 • izboljšanju socialnih veščin,
 • premagovanju težav na različnih področjih življenja.

S pomočjo terapevta boste lažje rešili težave!

Slovenci smo navajeni, da težave rešujemo sami, kar pa ni vedno dobro. Včasih se namreč znajdemo pred težavami, ki jih sami ne zmoremo rešiti. Tako se počutimo nemočne in ne vemo, kaj naj naredimo. Lahko se pojavi tudi občutek brezizhodnosti ali celo obupa, ki na nikogar ne vpliva prav dobro. Takšne nerazrešene težave nas tako lahko obremenjujejo skozi daljše obdobje in bolj jih potiskamo na stran, bolj zaznamujejo naše počutje. S tem, ko svojo stisko tiščimo v sebi, zagotovo ne naredimo nič dobrega za svoje počutje. Prav zato je v takih trenutkih obisk terapevta še kako koristen. Psihoterapevt se bo z vami pogovoril o vaših občutkih in psihičnem počutju ter vam postopoma pomagal poiskati pot iz njih. Ta pot ni vedno lahka, a se je nanjo še kako vredno podati.